تبلیغات
تور گوا نوروز 97 | تور ترکیبی گوا هند| هتل های گوا - معرفی کشور هندوستان
   خوش آمدید

معرفی کشور هندوستان

کشور هندوستان در قاره آسیا واقع شده و از جنوب به اقیانوس هند و از شمال به رشته كوه‌های هیمالیا منتهی می‌شود. هند از نظر وسعت جغرافیایی یكی از بزرگ‌ترین كشورهای جهان است. پایتخت این کشور دهلی نو می باشد و از شهر های توریستی آن می توان به  بمبئی، دهلی، اگرا، جییور و گوا اشاره کرد. این کشور در حدود یک میلیارد نفر جمعیت دارد. مذهب مردم کشور هند غالبا هندوئیسم، اسلام و بودایسم است . در این کشور زبان هندی و انگلیسی رایج است.

کشور هندوستان


تاریخچه


تمدن هند از قدیمی‌ترین تمدن های جهان است که در حدود 4 هزار سال پیش در کنار رود گنگ شکل گرفت و شاید بتوان گفت قدمتش به اندازه قدمت تمدن مصر باستان است . جالب است بدانید کلمه "هند" از واژه قدیمی فارسی "هندو" گرفته شده است و قدمت تمدن در این کشور به 8500 سال پیش می رسد. بسیاری از قبایل آریایی در حدود 1500 قبل از میلاد از شمال هند وارد این سرزمین شدند و تمدن و مذهب هندویی را ایجاد کردند. در قرن ششم قبل از میلاد بودا ظهور کرد و «آسوکا»، شاه هند در قرن 3 قبل از میلاد، بودایی را دین رسمی هندی‌ها قرار داد. پس از ظهور اسلام و با آغاز فتوحات، قسمتهایی از بخش غربی شبه قاره هند توسط مسلمین فتح گردید. همانطور که می دانید کشور هند تا قبل از قرن نوزدهم تحت استعمار بریتانیا بوده است ، دوره های طلایی و امپراطوری بزرگی را شاهد بوده و در آخر امروز , جمهوری کنونی هند که در سال 1947 توسط مبارزانی چون گاندی و نهرو مستقل شده شکل گرفته است.

آب وهوا


کشور هندوستان از نظر جغرافیایی به سه بخش تقسیم می‌شود: 1. فلات‌های مرتفع شمالی كه از مرتفع‌ترین فلات‌های جهان است‌. 2. جلگه‌های جنوبی كه از نظر كشاورزی بسیار اهمیت دارد. 3. فلات‌های جنوب كه از صخره‌های سخت آتشفشانی تشكیل شده است‌. آب و هوای هند به شدت تحت تاثیر هیمالیا و صحرای تار قرار دارد به طوری که هر دوی آنها باعث بادهای موسمی جنوب غرب و شمال شرق می شوند. بادهای شمال شرقی از طرفی بارندگی هایی را به شکل طوفان از ماههای اکتبر تا فوریه ایجاد می کنند  و بادهای جنوب غربی در بیشتر قسمت های کشور از ماههای ژوئن تا سپتامبر باعث بارندگی می شوند. هند حداقل سه فصل در سال را تجربه می کند: تابستان، فصل بارندگی و زمستان.

فرهنگ


بدیهی است کشور هندوستان  سرزمینی با فرهنگ و سنتی متنوع و غنی متاثر از مذهب و فرقه های روحانی متعدد است که نمی توان به سادگی آن را در قالب یک فرهنگ معرفی کرد. شاید تنها سرزمینی است که مردمی با اصالت، نژاد، مذهب، افکار و زبانهای مختلف در کنار یکدیگر زندگی می کنند.
تئاتر در هند اکثرا به همراه رقص و موسیقی و دیالوگ های مکتوب اکثرا بر پایه اسطوره ای هندی شکل گرفته است .همچنین موسیقی هندوستان تنوع وسیعی رابر پایه ی سنت ها و مناطق موجود در بر دارد. رقص زیبا و دلنشین هندی نیز شامل دو نوع مردمی (فولک) و کلاسیک می باشد. ذائقه غذایی هند در دنیا منحصر به فرد است و به تندی و ادویه معروف است و از منطقه ای به منطقه ی دیگر فرق می کند. غذای مغولی و پنجابی در شمال هند که عموما با گوشت و ادویه همراه است متاثر از فرهنگ پخت آسیای میانه بوده و به دلیل کشت گندم در این مناطق نان تنوری و روتی و سایر مشتقات آرد در آن دیده می شود. باید بدانید در هنگام صرف غذا در هندوستان هرگز محتویات بشقاب غذای خود را به هیچ کس حتی همسر خود تعارف نکنید. این عمل در هند بسیار توهین آمیز محسوب می­ شود. در فرهنگ هندی اعتقاد بر این است که خوراک زمانی که توسط یک نفر لمس می ­شود، برای دیگران آلوده است و نباید به دیگری تعارفش کرد.
در بدن انسان سر از نظر هندی­ ها مقدس ­ترین قسمت بدن است و نباید توسط افراد دیگر لمس شود. برای همین بهتر است در مواجهه با کودکان هندی به قصد نوازش اصلا به سرشان دست نزنید. در جنوب هند خوراک ها بیشتر با برنج هستند. و در شرق، خوراک بنگالی متشکل از برنج و ماهی بیشتر رایج می باشد . ورزش ملی و پر افتخار هندوستان هاکی و بعد از آن کریکت از بالاترین محبوبیت برخوردار است. ورزش های دیگرهندوستان شامل خوخو، کباری، پهلوانی و گیلی داندا می باشد.

 

درباره سایت

  • اطلاعات سفر به هندوستان و گوا با امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما و هتل
    راهنمای گردشگری و جاذبه های هند

ویرا کاوان آویژه

قالب حرفه ای نقاش

بهینه سازی شده توسط آویژه

لینک های مفید

اطلاعات سایت