تبلیغات
تور گوا نوروز 97 | تور ترکیبی گوا هند| هتل های گوا - پیشینه کشور هند
   خوش آمدید

پیشینه کشور هند

بسیاری از کشور با داشتن یک انقلاب واحد بر الیه یک حکومت توانسته اند که کشور خود را متحد سازند. یکی از این کشور ها هند می باشد که دارای پیشینه ی تاریخی بسیار زیادی است . این انقلاب از زمان گاندی در هند اتفاق افتاد و حالا هند یک کشور متحدی است گه بسیار از کشو ها توان رویا رویی با او را ندارند.شبه قاره هند نزدیك به 000/960/3 km وسعت دارد و شامل كشورهای هند، بنگلادش، پاكستان، نپال و بوتان می‌شود. ویل دورانت به منظور مجسم ساختن نقشه شبه قاره هند می‌نویسد:مثلث عظیمی است كه از منطقه برف‌های جاودانی هیمالیا تا گرمای همیشگی سیلان به تدریج باریك شده و پیش رفته است و كشور ایران در گوشه چپ آن قرار گرفته كه از نظر مردم و زبان و ایزدان با هند دوران ودایی نزدیكی بسیار دارد.
پیشینه کشور هند

به این نکته نیز باید وجه داشت که جغرافیای غیر قابل عبور شبه قاره هند، به نظر می آید كه حمله به هند بعد از فتح ایران و ماوراء النهر و پس از دست‌یابی به راه‌ شمال غربی صورت گرفته باشد و مسلمانان تا قبل از آن حمله جدی به این سرزمین پهناور و ثروتمند نكرده‌اند.شرایط اقلیتی مطلوب هند از دیرباز عامل مثبتی برای جلب توجه دولت‌های مختلف به این سرزمین بوده است.

این امر به ویژه در زمانی كه سطح تمدن جامعه‌های انسانی پیشرفت چندانی نداشت و گشاد دستی طبیعت در یك ناحیه و تنگ نظری آن در منطقه‌ای دیگر از عوامل پر عظمت در زندگی انسان‌ها به شمار می‌آمد که اهمیت بیشتری داشته است.
پیشینه کشور هند
باید این را هم اضافه کرد که علل فتح آسان این سرزمین تاریخی و گسترده به دست مسلمانان را باید در درون جامعه هند جست‌وجو كنیم. مسلمانان در حمله به دو امپراتوری بزرگ ساسانی و روم باستانی با یك قدرت ظاهری رو به‌ رو شدند كه بسیاری از موارد داخلی آن را به طور کامل ضعیف ساخته بود و فروپاشی آنها با یك حمله نظامی حاصل گشت. وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هند از قرن پنجم میلادی وارد دوره انحطاط گردید.

درباره سایت

  • اطلاعات سفر به هندوستان و گوا با امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما و هتل
    راهنمای گردشگری و جاذبه های هند

ویرا کاوان آویژه

قالب حرفه ای نقاش

بهینه سازی شده توسط آویژه

لینک های مفید

اطلاعات سایت