تبلیغات
تور گوا نوروز 97 | تور ترکیبی گوا هند| هتل های گوا - چرا باید به گوا سفر کید؟
   خوش آمدید

چرا باید به گوا سفر کید؟

سواحل گوا هند

سواحل گوا هند

خب بالاخره نوبت به شهر مورد علاقه ی خودم ینی گوا رسید این شهر دلایل شهرت بسیار زیادی داره،مثلا یکیش آثار باستانی و جاذبه های تاریخی این شهره اما خود من به شخصه عاشق چیز دیگه ی این شهر شدم که در ادامه بهش می پردازیم در این پست به شرح یکسری از ویژگی های این شهر هیجان انگیز می پردازیم گوا یکی از معدود نقاط هند می باشد که کرایه موتور یا اسکوتر راحت و ارزان است، ینی خیلی راحت با چیزی حدود پنج هزار تومن شما می تونید مسافتی حدود سه کیلومتر رو طی کنید، بیشتر توریست ها برای طی مسافت های کوتاه از موتور استفاده می نمایند. البته این نکته هم باید توجه داشته باشید که نرخ کرایه موتور بسته به شهرک و فصل تفاوت دارد ولی برای اسکوتر در حدود صدوپنجاه روپیه در روز می باشد. بیشتذ بقالی ها بنزین را به قیمتی اندکی بالاتر از پمپ بنزین ها در بطری های یک لیتری آب به فروش می رسد و چیزی به نام کارت سوخت وجود ندارد. به همین علت به هیچ وجه نگران بنزین و پمپ بنزین نباشید. برای حرکت بین شهرک های گوای شمالی نیازی به استفاده از کلاه ایمنی نیست اما اگر قصد دارید به ماپسا یا پانجیم بروید حتماً هر دو سرنشین موتور باید کلاه ایمنی و گواهی نامه بین المللی موتور داشته باشند.

گوا هرچند کوچکترین ایالت کشور هند می باشد اما درآمد سرانه مردم از سایر ایلات ها خیلی بیشتر می باشد. که این درآمد را مدیون توریسم، صنعت ماهیگیری و استخراج آهن از معادن است ، جمعیت گوا چیزی بین یک و نیم ملیون نفر تا دو میلیون نفر ینی کم تر از یک دهم درصد جمعیت کل هند می باشد و بیشتر مردم این شهر به زبان اینگلیسی تسلط دارند.

از بناهای تاریخی این شهر می توان به معبد ماهالاسا اشاره کرد این معبد به دلیل زنگ غول آسایی که دارد شهرت فراونی دارد. این زنگ تنها در زمان شهادت شهود به صدا در می آمد. روز یکشنبه روز مقدس معبد است و مراسم ویژه ای در این روز انجام می پذیرد.


درباره سایت

  • اطلاعات سفر به هندوستان و گوا با امکان رزرو آنلاین بلیط هواپیما و هتل
    راهنمای گردشگری و جاذبه های هند

ویرا کاوان آویژه

قالب حرفه ای نقاش

بهینه سازی شده توسط آویژه

لینک های مفید

اطلاعات سایت